بستن
فیلتر ها
Preferences
جستجو

عکاسی

عکاسی :

در لغت به معنای روش عکاسی و عکسبرداری است و همچنین به عمل و شغل عکاس نیز گفته می‌شود. این هنر در اکثر زبان‌های جهان فتوگرافی (Photography) خوانده می‌شود که ترکیبی از دو کلمه ی یونانی فتو به معنی نور و گرافی به معنی ثبت یا نگارش است. بنابراین، فتوگرافی به معنای نقش کردن با نور است.

عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر؛ که در دو مرحله انجام می‌شود :

نخست، بدست‌آوردن تصویر به وسیله ی دوربین و ثبت آن روی نگاتیو (فیلم) یا گیرنده تصویر الکترونیکی (سنسور) و دوم، ظاهر کردن تصویر حاصل از دوربین عکاسی و پایدارکردن آن. در این فرایند، دریافت و ثبت نور بر روی یک سطح حساس به نور، مانند نگاتیو یا گیرنده تصویر (سنسور)، باعث می‌شود الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیاء بر روی سطح حساس به نور (نقره کلرید یا سنسور) تأثیر بگذارد و باعث ثبت تصاویر گردد.

در عکاسی آنالوگ، باید تمامی تدبیرات اعمّ از: اصلاح رنگ، نور و کنتراست را قبل از نوردهی (ثبت تصویر) انجام داد. چون تقریباً بعد از نوردهی و ظهور فیلم، در این خصوص کار زیادی نمی توان انجام داد. در حالی که در عکاسی دیجیتال به دلیل اینکه ثبت تصاویر به وسیله ی سنسور الکترونیکی انجام می شود میتوان تغییرات بسیار زیادی را بر روی تصویر اعمال کرد.

 

عکاسی پرتره :

عکاسی پرتره، شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از چهره ی انسان عکسبرداری می‌ شود. عکاسی پرتره انواع مختلفی دارد، اما در همه ی آنها تمرکز عکس بر روی چهره ی اشخاص است. پرتره تنها یک عکس ساده نیست، بلکه نمایانگر افکار، اخلاق و خصوصیات فردی سوژه‌ است.

بهتر است عکس‌های پرتره را با عمق میدان کم (با دیافراگم باز) تهیه کرد تا پس زمینه محو شده و سوژه با تأکید بیش تری دیده شود.

 

عکاسی طبیعت :

عکاسی طبیعت به شاخه‌ای از عکاسی گفته می‌شود که گیاهان، جانوران، کوه‌ها و یا صخره‌ها به نحوی ثبت شده باشند که در آن هیچ گونه اثر مستقیم یا غیر مستقیمی از حضور انسان دیده نشود، گیاهان پرورش داده شده از سوی انسان، راه‌ها، حیوانات اهلی یا حیوانات وحشی خارج از محیط زیست اصلی خود، هیچ‌یک در عکس طبیعت نباید حضور داشته باشند.

 

عکاسی صنعتی :

عکاسی صنعتی یکی از شاخه‌های عکاسی می‌باشد که به سفارش یک سازمان صنعتی صورت می‌پذیرد و به ثبت فرایندهای تولید محصول، سفارش محصول، سازمان کار، کارکنان و یا تجهیزات سازمانی می‌پردازد. عکس صنعتی ممکن است با مقاصد داخلی (اداری و یا روابط صنعتی) و یا خارجی (تبلیغات و یا روابط عمومی) بکار گرفته شود.

 

لذا وبسایت گرشای هنر با داشتن علوم مرتبط نسبت به حوزه های مختلف عکاسی و زیبایی شناسی هنری آن و همچنین با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته ی عکاسی و نورپردازی، خدماتی از قبیل :

عکاسی پرتره

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی

عکاسی پشت صحنه فیلم

و ...

را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

 

کافیست به ما اعتماد کنید ...

عکاسی