بستن
فیلتر ها
Preferences
جستجو

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک :

یک اثر هنریست که میخواهد پیامی را از طریق بصری در کوتاهترین زمان ممکن به مخاطب برساند.

در هنرهای تجسمی، طراحی یا به‌ صورت یک اثر مستقل و یا به‌ عنوان پیش طرحی برای اثر اصلی انجام می‌شود که در این صورت طرح مقدماتی نیز خوانده می‌شود. طراحی به دو حوزه ی کلی تقسیم می‌شود :

یکی حوزه ی drawing (رسم) است که شامل برداشت‌های شخصی یا تجربه ‌های آزاد طراح از موضوعات گوناگون با بیان مستقل و به روش‌های متنوع می‌باشد.

و دیگری حوزه ی design (طراحی) است که شامل مراحل ترکیب عناصر بصری و فضا بر پایه ی اصول طرح است و جنبه ی کاربردی دارد.

نقشی که فقط با خط رسم شود و سایه ‌روشن یا لکه‌ های رنگی نداشته باشد طرح خطی نامیده می‌شود. مهم‌ترین موضوع در طرح‌ های خطی، خطوط پیرامونی اشیاء است.

 

طراحی به کمک رایانه :

به استفاده از فناوری رایانه در فرایند طراحی و مستندسازی طراحی رایانه ای گفته می‌شود. امروزه بسیاری از مراحل طراحی گرافیکی و تصویر سازی توسط رایانه انجام می‌شود. نرم‌افزارهای طراحی رایانه‌ای، به نرم‌افزارهایی اطلاق می‌شود که کار ایجاد و ویرایش اشکال را به کمک رایانه انجام می‌دهند.

تمام رشته‌ های هنری برای طراحی از نرم‌افزارهای مناسب خود استفاده می ‌کنند. در نرم‌افزارهای مورد استفاده در طراحی گرافیکی دو بعدی می توان از نرم افزارهای فتوشاپ ، کورل‌ دراو ، ایلوستریتور و فری‌هند نام برد که با داشتن امکانات زیاد و گسترده، کمک شایانی به طراحان در حوزه هنر و گرافیک کرده اند.

گرافیک یا ارتباط تصویری :

حیطه‌ای از هنرهای تجسمی است که دارای کاربردهای متنوّع و گسترده‌ای است. طراحی گرافیک (Graphic design)، به کارگیری تکنیکهای مختلف خلق آثار دوبعدی بر روی سطوح مختلف نظیر کاغذ، دیوار، بوم، فلز، چوب، پارچه، پلاستیک، نمایشگر رایانه، سنگ و... است که در جهت رساندن پیامی خاص به بیننده انجام بپذیرد.

 

لذا وبسایت گرشای هنر با داشتن علوم مرتبط نسبت به حوزه های مختلف هنرهای تجسمی، گرافیک و رایانه و زیبایی شناسی هنری آن و همچنین با در اختیار داشتن سیسمتهای پیشرفته ی رایانه ای در حوزه ی طراحی، خدماتی از قبیل :

طراحی کارت ویزیت ، طراحی کارت پرسنلی ، تصویرسازی ، طراحی آرم و لوگو ، بازسازی لوگو ، طراحی کاتالوگ ، طراحی تراکت ، طراحی پوستر ، طراحی بنرسایت ، طراحی اسلایدر سایت ، طراحی پاکت اداری ، طراحی سربرگ ، طراحی فولدر ، طراحی جلد کتاب ، طراحی لیوان کاغذی ، طراحی برچسب سی دی ، طراحی جلد سی دی و ...

را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

 

کافیست به ما اعتماد کنید ... 

طراحی گرافیک